• 08cze

   

   

   

   

  W ramach Dni Ziemi Kożuchowskiej, 25 maja, w kożuchowskim zamku odbyła się kolejna sesja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej. Tym razem dyskutowano o społeczeństwie Kożuchowa w średniowieczu i okresie nowożytnym. Swoje referaty przedstawili naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  oraz Archiwum Państwowego we Wrocławiu. Część oficjalną zakończyła prezentacja dra. Tomasza Andrzejewskiego, dyrektora Muzeum Miejskiego w Nowej Soli, której tematem było omówienie źródeł ikonograficznych dotyczących Kożuchowa z XVI, XVII i XVIII wieku.  

  To już tradycja, że pod koniec maja nasze towarzystwo jest organizatorem sesji naukowej – podsumowuje Prezes towarzystwa Zdzisław Szukiełowicz. Chciałbym serdecznie podziękować członkom towarzystwa, którzy zaangażowali się w jej organizację, prelegentom oraz wszystkim gościom za przybycie. Osobne podziękowania kieruję do młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie, która licznie uczestniczyła w sesji naukowej. Dziękuję również pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kożuchowie za pomoc w organizacji Sesji Naukowej a także Pani Dyrektor Centrum Kultury Zamek, za udostępnienie pomieszczeń i sprzętu.  

   Sesja Naukowa „Społeczeństwo Kożuchowa w średniowieczu i okresie nowożytnym” była współfinansowana ze środków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej oraz Gminy Kożuchów.        Opublikowane przez Pawel Jagasek @ 2016-06-08, 09:27:18

Pozostaw komentarz

Please note: Moderacja komentarzy jest włączona i moze spowolnić proces publikacji. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania komentarza.